KONTAKT

Slate Design Kft.

Showroom: 3300 Eger, Tárkányi út 92/G (Agria Vállalkozói Park), Maďarsko

Telefón:
+36 70 620 7999 – Gergő BÁNKI
(v angličtine)

E-mail: info@slatedesign.hu

Otváracie hodiny:
Pondelok-Piatok: 08:00–16:30
Sobotu: po predchádzajúcej dohode

 

Nymphae Aquapark

V dovolenkovom komplexe Nymphaea odovzdaného v lete 2016 si môže až 1500 hostí vychutnať rozmanitosť 7 vonkajších a 13 vnútorných bazénov. Okrem toho je v 6 budovách umiestnená hydromasážna vaňa, vnútorné a vonkajšie liečivé kúpele, sauna, 13 tobogánov, zážitkové kúpele, sekcia s aromatickými a svetelnými terapiami, ako aj turecké kúpele.

Dôležitým aspektom v rámci grandióznej investície bolo použitie takých obkladov, ktoré zodpovedajú výzvam vodného komplexu, vrátane dizajnu tureckého kúpeľa s kupolovým riešením, na druhej strane, aby zodpovedali rôznym štýlom – samozrejme kvôli veľkým plochám to chceli mať nákladovo efektívne.

Tak našli ultra tenké krytiny z kamennej dyhy Slate Design. Vo všeobecnej realizácii spoločnosti Kész Építő a Szerelő Zrt. boli na viacerých miestach komplexu v Nagyvárad použité ultra tenké krytiny s bridlicovou plochou, so špeciálnymi vlastnosťami.

Pri vytvorení tureckých kúpeľov inšpirovaných kúpeľmi v Rudas bolo v rámci obloženia kupoly a iných zakrivených plôch cieľom dosiahnutie vápencového efektu, a to bezpečným spôsobom. Tu bola použitá len 2-3 mm hrubá, ultra tenká hlinitá bridlica so štruktúrou Tan.

„V rámci realizácie Wellness a zážitkového centra Nymphaea v Nagyvárad vznikla potreba, aby bol vytvorený taký bazén s termálnou vodou, ktorý skutočne vracia atmosféru tureckého kúpeľa. Na realizáciu klenutej chodby a kupoly nad priestorom bazéna, znázorneného vo vizualizácii bola ideálnou voľbou použitie obkladov z kamennej dyhy, predávanej spoločnosťou Slate Design Kft. S použitými doskami bolo možné odsledovať klenuté plochy v oboch smeroch a nielen že sme dosiahli estetické rozloženie obkladov, ale s efektívnym rozložením nákladov sme vytvorili autentický vzhľad tureckých kúpeľov“ – povedal Zsolt Szalay návrhár interiérov, hlavný inžinier spoločnosti KÉSZ Zrt.

Na oblúkové balustrády centrálnej časti s vysokým stropom, kde sú umiestnené tobogany použili obklady s odtieňom Copper New z produktového radu LiteStone ktoré na rozdiel od tureckého kúpeľa boli položené natesno. Stojí za to si pozrieť aj úzke, spodné okraje oblúkových balustrád, na ktorých vďaka profesionálnemu prevedeniu prechádza ten istý materiál!

Jeden z najpôsobivejších povrchov je možné pozorovať v miestnosti na Relax kde bola namontovaná textúra Indian Autumn z produktového radu Translucent, ktorá v ďaka precízne nastavenému podsvieteniu sa stala sviežim bodom komplexu. Tu okrem bežnej veľkosti dosky použili aj extrémne veľké, priesvitné obklady z kamennej dyhy, čiže o veľkosti 2440 x 1220 mm.

Použitý obklad z kamennej dyhy: LiteStone, Translucent

Veľkosť dosky: 1220×610 mm, 2440×1220 mm

Pomocné materiály: Ceresit K-188 E | SDA MS Adhesive Sealant

VYŽIADAJTE SI VZORKOVNÍK ZADARMO!

Radi by ste vyskúšali kamenné dýhy SlateDesign? Vyberte si 3 sympatické vzorky, ktoré teraz získate do 1 týždňa BEZPLATNE!

Ak by ste mali záujem o kompletný set vzoriek, kontaktujte nás. Farebné vzorky si môžete pozrieť v bode PRODUKTY .

Ktorý typ produktu Vás zaujíma?

LiteStone – ultra tenká kamenná dyhaTranslucent – translucentná kamenná dyha

Hlinitá bridlica

Indian AutumnRusticSahara WhiteMulti PinkMulti ColourGreyCalifornia GoldTerra RedTan

Sľuda

D. BlackBlackCopperCopper NewJade GreenOcean GreenD. GreenGoldenSilver ShineSilver Shine GoldBurning ForestGalaxy BlackSilver GreyStar Galaxy

Pieskovec

Rainforest BrownRainforest GreenTeakwoodTint MintRedWhiteZebra WhiteBlack Line

Vápenec

Crystal WhiteCement GreenSapphire Green

Hlinitá bridlica

Indian AutumnRusticSahara WhiteMulti PinkMulti ColourGreyCalifornia GoldTerra RedTan

Sľuda

D. BlackBlackCopperCopper NewJade GreenOcean GreenD. GreenGoldenSilver ShineSilver Shine GoldBurning ForestGalaxy BlackSilver Grey

Pieskovec

Rainforest BrownRainforest Green

Týmto súhlasím, aby spoločnosť Slate Design Kft. ako prevádzkovateľ stránky slatedesign.sk spravoval moje vyššie zadané údaje v súlade s predpismi GDPR.

KONTAKT

Slate Design Kft.

Showroom: 3300 Eger, Tárkányi út 92/G (Agria Vállalkozói Park), Maďarsko

Telefón:
+36 70 620 7999 – Gergő BÁNKI (v angličtine)

E-mail: info@slatedesign.hu

Otváracie hodiny:
Pondelok-Piatok: 08:00–16:30
Sobotu: po predchádzajúcej dohode

Newsletter